Böcek Çeşitleri

Adana’ Yaşayan Haşereler ve Böcek Türleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her şey Adana Böcek İlaçlamada, Profesyonel Haşere Hattı (0542) 640 82 96

BÖCEKLER

Ülkemizde bir çok haşere türü hem insanlara hem yaşam alanlarına zarar vermektedirler. Ülkemizde genel olarak yapılan halk sağlığı alanında haşere ile mücadele işlemleri genel olarak bu zararlılar için yapılmaktadır. Gelin ülkemizde genel olarak varlığını sürdüren haşere türlerini yakından tanıyalım;


adana amerikan hamam böceği ilaçlama

AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Amerikan Hamam Böcekleri yaşamlarını sürdürebilmek için genellikle nemli, karanlık ve sıcak ortamları tercih ederler. Bu şekilde en hızlı üreme oluşumu yaratılmış olur. 12 Ay boyunca her alanda yaşayabilirler.


adana hamam böceği ilaçlama

ALMAN HAMAM BÖCEĞİ

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Alman Hamam Böcekleri her mevsimde yaşayabilirler. Genelde Mutfak, banyo ve tuvalet gibi sıcak ve nemli ortamda hızlı bir şekilde üreyip yaşamlarını sürdürebilirler.


Adana Karınca İlaçlama

KARINCA İLAÇLAMA

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Karıncalar genellikle kapı eşikleri, çatlak derzler, mutfak alanlarında oldukça sık görünürler. Onlardan bireysel olarak kurtulmanız mümkün değildir. Profesyonel destek almak sizin için en hızlı çözüm olacaktır.


Adana fare ilaçlama

FARE İLAÇLAMA

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Kemirgenler (Fındık faresi, sıçan, cardon) her alana uygun olarak farklı türden fare ile karşınıza çıkabilirler. Fareler her ortama fazlası ile zarar vermektedir. Kablo, plastik, ağaç, bakliyat ve her türlü gıda ile beslenebilirler.


Adana Pire İlaçlama

PİRE İLAÇLAMA

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Pireler ev ve iş ortamında bulunmazlar. Genel olarak dış ortamdan bulunduğunuz ortama bulaşmaktadır. Kedi, köpek vb hayvan türlerine üreyip size bulaştırırlar. Kedi ve köpeklerin doğum sırasında pire oluşturması çok fazla karşılaşılan bir durumdur. En kısa zamanda ilaçlama yapmak durumundasınız


adana

BİT İLAÇLAMA

8 Ay Boyunca Görünebilirler

Bitler genel olarak yaşadığınız ortamda ki evcil hayvanlarda bulunur ve çok hızlı bir şekilde ürerler. Önlem alınmaması durumunda bütün ortamı sararak her alana bulaşmaktadır.


Adana sivrisinek ilaçlama

SİVRİSİNEK İLAÇLAMA

6 Ay Boyunca Görünebilirler

Sivrisinekler genel olarak su birikintisi, ağaçlık alanlar, dere kenarları gibi yerleşim alanlarında daha fazla görülür. Vücudunuzda ki kandan beslenerek her türlü mikrop yayılımı için ortam sağlar


Adana sinek ilaçlama

SİNEK İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Sinekler hızlı hareket mekanizması ile her ortamdan zararlı mikropları bulunduğunuz ortama kolaylıkla yaymaktadırlar. Gıda ürünleri çevresinde fazlasıyla dolaşırlar. Hızlı üreme yapısına sahiplerdir. Profesyonel önlemler alınması gerekmektedir.


GÜMÜŞ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Gümüş böceği Genel olarak halı, havasız ortamlarda ve uzun süre kullanılmayan alanlarda görünürler. Her şeyi yiyerek beslenirler. (Ölü deri, halı, kitap, kumaş vb.) İlaçlama yapılmaması durumunda evinize veya iş yerinize ciddi zararlar verirler.


Adana akrep ilaçlama

AKREP İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Akrepler Çok fazla sayıda akrep çeşidi varıdır. -50 derece ile +50 derece arasında yaşayabilirler. Eğer bulunduğunuz ortamda akrep varsa acil olarak ilaçlama yaptırmak zorundasınız. Aksi taktirde ortamda bulunan canlıları sokabilirler.


adana tahta kurusu ilaçlama

TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

12 Ay Boyunca Görünebilirler

Tahta Kurusu Başka bir kan emici haşere türüdür. Evler tahta kurusunun yaşaması için çok elverişli mekanlardır. Bu açıdan önlem alınmadığında hızlı bir şekilde çoğalmakta ve mekanı yaşanmaz hale getirmektedirler.


Adana kırkayak ilaçlama

KIRKAYAK İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Kırkayak Yine türüne bağlı olarak zehirlenmelere hatta ölümlere yol açabilen bir sürüngen türüdür. Boyları 5 – 10 cm kadardır. Özellikle bahçeli mekanlarda sıkça rastlamak mümkündür. Acil olarak ilaçlama yapılması gerekmektedir.


Adana tespih böceği ilaçlama

TESPİH BÖCEĞİ İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Yaşam alanı olarak nemli ortamları seçerler. Nem oranı yüksek mekanları çok severler. Bu haşere türlerine de genel olarak bitkilerin var olduğu bahçe gibi açık alanlarda rastlamak mümkündür. Zararlılardır.


Adana yılan ilaçlama

YILAN İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Yılanlar her alanda rahatlıkla yaşayan canlılardır. Genelde ağaç ve bahçeli ortamda görünürler. Zehirli olanları da mevcuttur. En kısa zamanda ilaçlama yapılması gerekmektedir.


Adana güve ilaçlama

GÜVE İLAÇLAMA

9 Ay Boyunca Görünebilirler

Güveler genel olarak bakliyatların nemlenmesi ve havasız kalması sonucu larvalardan ortaya çıkmaktadır. Güvelerin larvaları (yumurtaları) çok zararlıdır. Acil olarak ilaçlama yapılması gerekmektedir.